وکیل برای تنظیم لایحه ماده 477

وکیل برای تنظیم لایحه ماده 477


با موضوع وکیل برای تنظیم لایحه ماده 477 همراهتان هستیم.

در این مطلب که توسط تیم تحریریه گروه وکلای مهر پارسیان تنظیم و ارائه می‌گردد، به شرح و بیان یکی از موضوعات حقوقی تحت عنوان وکیل برای تنظیم لایحه ماده ۴۷۷ خواهیم پرداخت. در صورتی که تا پایان این مطلب همراه تیم تحریریه گروه وکلای مهر پارسیان باشید، به پاسخ پرسش‌های زیر دست خواهید یافت.

وکیل اعاده دادرسی دادگاه خانواده

مواردی که در خصوص تنظیم لایحه ماده 477 می‌بایست مد نظر قرار دهید عبارت است:
منظور از اعاده دادرسی چیست؟
منظور از اعمال ماده ۴۷۷ چیست؟
نحوه عملی ماده ۴۷۷ چگونه است؟
بهترین وکیل برای تنظیم لایحه ماده 477 کیست؟
درخواست اعمال ماده 477 چگونه است؟

تحریر ترکه

با توجه بدین موضوع که اعمال ماده 477 نیازمند بررسی پرونده و سپس تنظیم لایحه با توجه به خلاف شرع بین دارد بهتر است قبل از هر اقدام مدارک و مستندات خود را به وکیل متخصص اعمال ماده 477 ارائه نمایید. موسسه حقوقی دادآروان با سال‌ها خدمت در کنار شما می‌باشد.

پس با دکتر محمد رضا مهری وکیل متخصص در موضوع ماده 477 همراه هستیم

وکیل دادسرای سعادت آباد

اعاده دادرسی چیست؟

اعاده دادرسی یکی از طرق فوق العاده اعتراض به آرای قضایی محسوب می‌شود. در امور حقوقی و کیفری پس از آنکه حکم به مرحله قطعیت رسید، در صورتی که جهات قانونی اعاده دادرسی موجود باشد، می‌توان از طریق راهکار اعاده دادرسی به حکم قطعیت یافته اعتراض نمود.

در نظام حقوقی ایران اعاده دادرسی می‌تواند از طریق عادی (اعاده دادرسی با استناد به جهات قانونی که در قانون آیین دادرسی مدنی و قانون آیین دادرسی کیفری تصریح شده است) انجام گیرد، و یا از طریقه اعاده دادرسی موضوع ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲ تقدیم مرجع قضایی صالح شود.

وکیل اعاده دادرسی جرایم اخلاقی

خوب است بدانید، محدوده اعاده دادرسی از طریق ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری در مقایسه با اعاده دادرسی عادی موضوع همان قانون قانون و قانون آیین دادرسی مدنی بسیار وسیع‌تر می‌باشد. به نحوی که اعاده دادرسی عادی صرفاً در خصوص احکام قطعیت یافته ممکن خواهد بود، اما اعاده دادرسی از طریق ماده ۴۷۷ در خصوص کلیه آرای قطعی قضایی اعم از حکم و قرار میسر می‌باشد.

پس در پایان این بند دانستیم؛ منظور از اعاده دادرسی چیست، و اعمال ماده ۴۷۷ یکی از طرق اعاده دادرسی به حساب می‌آید.
وکیل برای تنظیم لایحه ماده 477

منظور از اعمال ماده ۴۷۷ چیست؟

در قسمت اول این نوشتار توضیحات کلی در خصوص ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲ دادیم. در حقیقت، اعمال ماده ۴۷۷ یکی از طرق اعاده دادرسی در نظام حقوقی ایران می‌باشد. از طریق اعمال ماده ۴۷۷ می‌توان، در خصوص تمامی آرای قطعی قضایی اعم از حکم و قرار مراتب اعتراض و اعاده دادرسی خود را تقدیم مقامات و مرجع قضایی صالح نمود.

فرایند رسیدگی از طریق ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری به چه صورتی است؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت: ابتدا متقاضی ماده ۴۷۷ باید لایحه اعتراضی و سایر اسناد و مدارک خود را تحویل مراجع ذیصلاح دهد.

وکیل تضمینی خانواده

پس از کارشناسی در صورتی که رئیس قوه قضاییه رای مورد اعتراض را خلاف بین شرع تشخیص دهد (منظور خلاف مسلمات فقه شیعه می‌باشد) موضوع به منظور رسیدگی به شعب خاص در دیوان عالی کشور تجویز می‌شود. شعب خاص در دیوان عالی کشور سابقاً از سوی رئیس قوه قضائیه تشکیل شده است.

رسیدگی در شعب خاص به چه نحوی است؟

پس از آن‌که رئیس قوه قضاییه رای مورد اعتراض را خلاف بین شرع تشخیص داد، اعمال ماده ۴۷۷ مورد پذیرش قرار گرفته و پرونده به منظور رسیدگی به شعب خاص تجویز می‌شود. شعب خاص رسیدگی مجدد اعم از شکلی و ماهوی می‌کند.

رای صادره توسط شعب خاص قطعی و لازم‌الاجرا خواهد بود. اصولاً رسیدگی‌های دیوان عالی کشور به صورت شکلی است، اما شعب خاص که به منظور رسیدگی به پرونده‌های اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری تشکیل شده است علاوه بر رسیدگی شکلی رسیدگی ماهوی نیز می‌کند. همچنین آرای صادره توسط شعب خاص قطعی و لازم‌الاجرا خواهد بود.
وکیل برای تنظیم لایحه ماده 477

نحوه عملی اعمال ماده ۴۷۷ چگونه است؟

سابقاً اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲ با مراجعه حضوری به ساختمان دیوان عالی کشور طبقه همکف ممکن بود. در واقع متقاضی اعمال ماده ۴۷۷ با به همراه داشتن لایحه اعتراضی و سایر اسناد و مدارک به ساختمان دیوان عالی کشور طبقه همکف مراجعه می‌نمود و درخواست اعمال ماده ۴۷۷ از این طریق به ثبت می‌رسید.

در حال حاضر ساختمان دیوان عالی کشور درخواست‌های مربوط به اعمال ماده ۴۷۷ را نمی‌پذیرد؛ با این توضیح که، درخواست اعاده دادرسی عادی در امور کیفری (با استناد به جهات تصریح شده در قانون آیین دادرسی کیفری) از طریق ساختمان دیوان عالی کشور طبقه همکف و با مراجعه حضوری متقاضی ممکن می‌باشد.

وکیل اعاده دادرسی و ماده 477

اما همانطور که در بالا نیز گفتیم، پذیرش درخواست اعمال ماده ۴۷۷ از طریق ساختمان دیوان عالی کشور دیگر میسر نیست. در ادامه این مطلب همراه تیم تحریریه گروه وکلای مهر پارسیان باشید، تا بدانید به منظور اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری باید به کجا مراجعه نمود.

وکیل طلاق توافقی غرب تهران

در صورتی که بخواهید از آرای قطعی صادر شده از دادگستری استان تهران درخواست اعمال ماده ۴۷۷ نمایید، باید به ساختمان معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه واقع در تهران، خیابان ولیعصر، خیابان جامی، خیابان کسری مراجعه کنید. شما می‌توانید با به همراه داشتن لایحه اعتراض و سایر اسناد و مدارک خود به صورت حضوری به نشانی مزبور مراجعه نموده و درخواست اعمال ماده ۴۷۷ خود را ثبت کنید. در صورتی که رای قطعی صادره از دادگستری سایر استان‌های ایران (به غیر از تهران) صادر شده باشد؛

شعبه 275 دادگاه خانواده تهران

می‌بایست با لایحه اعتراضی و سایر اسناد و مدارک خود به صورت حضوری به دفتر رئیس کل دادگستری استان مراجعه کنید، تا از این طریق درخواست اعمال ماده ۴۷۷ ثبت شود.

به منظور اعمال ماده ۴۷۷ وکیل خود را چگونه انتخاب کنیم؟

در پاسخ به این پرسش می‌گوییم: شما می توانید وکیل خود را از بین هر یک از وکلای عضو کانون‌های وکلای دادگستری ایران انتخاب کنید. گروه وکلای مهر پارسیان متشکل از وکلای مجرب و متخصص عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با داشتن تجربه و دانش در پرونده‌های مربوط به اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری به عنوان وکیل یا مشاور در کنار شما خواهد بود.

گروه وکلای مهر پارسیان تمامی سعی و تلاش خود را به کار می گیرد، تا در راستای قانون در پرونده های مربوط به اعمال ماده ۴۷۷ حقوق قانونی شما تضییع نشود.
لایحه چیست و چه اهمیتی در دعاوی قانونی دارد؟

وکیل دادگاه تجدیدنظر خانواده

لایحه نوعی متن نوشتاری است که می‌تواند به صورت اظهارات و یا درخواست باشد که شاکی و یا خوانده در طی رسیدگی به پرونده چه در زمینه حقوقی و یا کیفری، به دادگاه و یا دادسرا تقدیم می‌کند که در واقع به این نوع لایحه، لایحه تسلیمی نیز می‌گویند، مدلی دیگر از لایحه، لایحه دفاعیه می باشد که توسط یک فرد وکیل برای دفاع نمودن از موکل خویش و روشن نمودن حقیقت‌هایی در خصوص پرونده، به رشته تحریر درآمده و به دادگاه تقدیم می‌شود.

وکیل پرونده استرداد جهیزیه و هدایا

در دعاوی قانونی برای این که خواهان و یا خوانده بتواند، ادعا و اظهارات خود را به اثبات برساند، می بایست مطابق با روند خاصی پیش رود که در طی این روند علاوه بر شکایت اولیه ممکن است، درخواست دیگری به صورت لایحه نویسی و یا در مواردی به صورت اظهارات شفاهی، برای تجدید نظر در رای دادگاه و یا ارائه مدارک و اسناد جدید داشته باشند.
وکیل برای تنظیم لایحه ماده 477

چگونه یک لایحه قانونی بنویسیم که بیشترین تاثیر را در روند دادرسی و همچنین نتیجه رای نهایی داشته باشد؟

در ادامه برای پاسخ به این سوال نکات مهمی را که در زمان تحریر لایحه می بایست رعایت شود، را مورد بررسی قرار می‌دهیم:
اگر می‌خواهید تحریر دادخواست را خودتان انجام دهید و میل ندارید، در این زمینه از وکیل کمک بگیرید بهتر است، اگر با زبان قانونی و حضور در دادگاه آشنا هستید، این کار را انجام دهید، در غیر این صورت بهتر است، تحریر دادخواست را به فردی با تجربه در این زمینه بسپارید.

لایحه اعاده دادرسی طلاق

تحریر لایحه و دادخواست قانونی، تنها نیازمند قلمی روان و شیوا نیست، بلکه می‌بایست با زبان قانونی و مفاد آن نیز کاملا آشنا باشید و درخواست‌هایی که در این دادخواست مطرح می‌کنید، می‌بایست با زبانی رسمی و متقاعد کننده مطرح گردد، همچنین به این موضوع نیز دقت داشته باشید که زیاده‌گویی در دادخواست‌های دادگاهی، نمی‌تواند مزیت و ملاک خوبی محسوب گردد، بلکه درخواست‌ها می‌بایست به صورت روان و مختصر بیان شود.

بهترین راه برای تنظیم بهترین لایحه برای ماده 477 چیست؟

بهتر است، وکیلی را برای تحریر لایحه خود انتخاب کنید که از ابتدای پرونده در جریان تمامی مراحل و جزئیات آن بوده باشد، انتخاب چنین وکیلی برای تحریر دادخواست، قطعا انتخاب مناسب و درستی بوده و فقط شما خواسته‌هایی را که می‌خواهید در دادخواست گفته شود، را به او اعلام کنید.
شما عزیزان می‌توانید برای تنظیم لوایح در رابطه با موضوع خود با موسسه مهر پارسیان مشورت و همکاری نمایید.

وکیل شکایت از جراح زیبایی ولیعصر

وکیل اعاده دادرسی خانواده

_

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9 و 10

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان (دکتر محمدرضا مهری) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – دکتر محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی دکتر محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
بهترین وکیل کیفری تهران
بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
بهترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
بهترین وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *