وکیل خانواده و طلاق

وکیل خانواده و طلاق


با معرفی وکیل خانواده و طلاق همراه شما هستیم.

عدم اعتبار طلاق کانادایی در ایران

🔸 پرسش

سلام. من و همسرم در ایران ازدواج کردیم ۸ سال زندگی کردیم که ۵ سال آن خارج از ایران بودیم.

اکنون هر دو شهروند کانادایی هستیم.

اکنون بیش از یک سال است که جدا از هم زندگی میکنیم و در مسیر طلاق – ایشان مهریه خود را در ایران به اجرای ثبت گذاشته اند.

و از طرفی در کانادا دارایی اندکمان را نصف کردیم و اکنون ایشان از طریق وکیل پیگیر طلاق کانادایی و دریافت کمک هزینه زندگی (spousal support) هستند.

آیا من حق قانونی دارم که ایشان را از طریق یک وکیل در ایران ممنوع الخروج کنم؟

آیا ایشان می توانند با پاسپورت کانادایی بدون توجه به اینکه ممنوع الخروج باشند با کشور رفت و آمد کنند؟

نکته اساسی تر اینکه در صورت جاری شدن طلاق قانونی کانادایی آیا دادگاه ایران می تواند طلاق کانادایی را مبنا قرار دهد بدون در نظر گرفتن توافق شوهر تقاضای طلاق کند؟( آیا قوانین ایران این اجازه را می دهد؟) با تشکر

🔸 پاسخ وکیل خانواده و طلاق

سلام با توجه به اینکه ازدواجشان در ایران هست قابلیت ممنوع الخروجی خانم وجود دارد. طلاق کانادایی قابلیت پذیرش ندارد و در ایران تنفیذ شود.

زنم پرونده رابطه نامشروع دارد، آیا مهریه دارد؟

🔹با سلام. همسرم ۳ ماهه که بی دلیل و بی اجازه خانه و من و فرزند ۱۲ ساله ام را لوازم خود را هم جمع کرد و برد. پس از آن شکایت مهریه کرده و یک چهارم حقوقم را مسدود کرده. ضمناً من نصف این خانه و نصف یک خانه دیگرم در شهرستان را هم به نام او زدم و سند رسمی تنظیم شد؛ لذا با توجه به اینکه ایشان دارای پرونده قضایی و جزایی رابطه نامشروع در حدود ۸ سال پیش میباشد و محکوم هم شده آیا حق و حقوقی هم به ایشان تعلق میگیرد. ضمناً برایم مهریه کامل ۳۵۰ سکه حساب شده آیا نباید ۱۱۰ سکه حساب میشد. با تشکر اگر راهنمایی بفرمائید.

🔻پاسخ وکیل خانواده و طلاق:

🔹در خصوص رابطه نامشروع باید بیان داشت که موجب نمی‌شود مهریه و یا سایر حقوق مالی همسرتان از بین برود. در خصوص مهریه نیز باید بیان داشت هر مقدار که باشد زوج مکلف به پرداخت آن می‌باشد. در مهریه‌های تا ۱۱۰ سکه نیازی به اثبات زوجه مبنی بر استطاعت زوج نیست در این مرحله زوج باید خودش در دادگاه عدم استطاعتش را در پرداخت مهریه اثبات کند.

🔹در میان مردم به اشتباه ذکر می‌شود که مهریه‌های بیشتر از ۱۱۰ را نمی‌توان دریافت کرد، فلذا در مهریه‌های بیش از ۱۱۰ سکه زوجه باید به دادگاه اثبات کند که زوج توانایی پرداخت این تعداد سکه را دارد.

خانواده عقد موقت

🔸پرسش

با سلام من حدود 3 سال پیش با مردی که همسر و یک بچه داشت صیغه 5ساله شدم و اکنون دختری2ساله داریم که شناسنامه هم رفتیم ثبت احوال گرفتیم.پارسال ایشون به دلیل اختلاف با همسر اولشون به خاطرفاش شدن قضیه من خودشون یک طرفه صیغه نامه رو فسخ کردن و مهریه ام که 14 سکه بود رو پرداخت کردند.البته من فقط رسید دریافت 14سکه رو امضا کردم چیز دیگه ای ندیدم البته ایشون 1ماه بعد رجوع کردن و بین خودمون مجدد خطبه محرمیت رو خوندیم و الان با هم زندگی میکنیم.حالا میخواستم بدونم با توجه به اینکه از این آقا یک دختر دارم و نیازی به اثبات ندارم میتونم تقاضای ثبت ازدواج بدم؟چون ایشون به هیچ وجه زیربارد2بت ازدواج نمیرن علی رغم اینوه هنوز باوهم هستیم.

ضمنا از صیغه نامه اولیه 2سال مونده که ایشون میگن فسخ کردن و من فقط کپی دارم.

🔸 پاسخ وکیل خانواده و طلاق متخصص و با تجربه

در ازدواج موقت مرد می تواند مدت باقی مانده را به زن ببخشد و رضایت یا عدم رضایت زن در این امر تاثیری ندارد و نمی تواند اعتراضی کند.

قاعدتاً در زمان گرفتن شناسنامه برای فرزند می بایست ازدواج شما به همان صورت موقت هم اثبات و ثبت رسمی می شده است تا امکان گرفتن شناسنامه برای فرزندتان به وجود بیاید. در هر صورت اگر همسرتان به ازدواج دائم رضایت ندهند نمی توانید با این دلیل که فرزندی دارید او را ملزم به ازدواج دائم کنید. اگر بخواهید ازدواج موقتتان به همان صورت موقت ولی رسماً ثبت شود و سند نکاح نامه ازدواج موقت بگیرید می توانید از همسرتان بخواهید که ازدواج موقتتان به صورت رسمی ثبت شود ولی در شناسنامه چیزی درج نخواهد شد.

ازاله بکارت با رضایت

🔸پرسش

با سلام من حدود ۴ سال پیش از طریق اینترنت با پسری در شهری دور که با اتوبوس ۹ ساعت تا شهر ما راه است آشنا شدم باهم تلفنی حرف میزدیم تا اینکه بعد از ۶ ماه بحث ازدواج پیش آمد و از من خواستگاری کرد ولی هر وقت که میگفتم به خانه مان بیاید بهانه تراشی میکرد تا اینکه گفت خانواده ام مخالفند و می خواهند دختر خاله ام را به عقدم درآورند من ترسیدم که او را از دست بدهم به شهر او رفتم و چون آدم متدینی هستم به فکر خواندن صیغه موقت افتادم و خودمان صیغه را بدون اجازه پدر خواندیم که طی یک رابطه ناخواسته بکارتم از بین رفت ، من گفتم اگر ازدواج نکنیم شکایت میکنم.

به دست و پایم افتاد و گفت صبر کن تا اوضاع بهتر شود.

بعدها پسرعمویش را فرستاد تا با من حرف بند او گفت که زن و بچه دارد من به سراغش رفتم و گفتم چرا با زندگی من بازی کردی گفت چون عشق تو را دیدم دلم برایت سوخت الان هم دیر نشده چون من نمی توانم تو را بگیرم پس برو دنبال زندگیت الان ۳سال میگذرد و ما همچنان صیغه را تمدید میکنیم من او را از شکایت ترساندم ولی او به من تهمت زد و گفت تو اصلا بکارت نداشتی من چه باید بکنم.

انعقاد عقد موقت مانع از طرح شکایت ازاله بکارت است.

آیا با توجه به میل خودم در خواندن صیغه می توانم بدلیل از بین رفتن بکارت شکایت کنم چگونه ثابت کنم ۲ سال از آن حادثه میگذرد و در ضمن من نمی خواهم خانواده ام چیزی از تاهل او و رابطه ما بدانند او هم گفته خانواده اش چیزی نمیدانند و اگر هم بفهمند اجازه نخواهند داد و مرا خراب میخوانند من چه باید بکنم او به ازدواج موقت راضی است به نظر شما او را به خانه بیاورم و خانواده ام را راضی کنم که بینمان صیغه موقت جاری شود تا او اوضاعش بهتر شود خوب فکریست؟.

خواهشا به عنوان یک وکیل خوب مرا راهنمایی کنید؟

🔸 پاسخ وکیل خانواده و طلاق

با توجه به میل و اراده ی خودتان در جاری کردن صیغه و هم چنین محرم بودنتان پس از صیغه و در هنگام رابطه ی جنسی و ازاله ی بکارت ، به نظر می رسد با طرح شکایت به جایی نخواهید رسید چون به دلیل محرم بودنتان ، مرتکب جرمی نشده است. اما در خصوص سؤال دوم ، اگر خانواده تان راضی می شوند و تازه کار بدتر از اینی که هست نمی شود ، می توانید اینکار را بکنید.

ازاله بکارت و وعده ازدواج

🔸سلام بنده ب مدت هشت ماه با خاستگارم در ارتباط بودم و از انجا ک پدرم در سوریه بودند و محرمیت ما عقب افتاد و چون کاملا ازخانواده مذهبی بودندبهشون اعتماد داشتم من و مادرم یروز با هم تو پارک ب صرف ناهاررفتیم بعدش یجای خلوت ک پسربابنده ملامسه انجام داد و با دست یه مقدارکمی از پرده بنده رو زد و بهم امیدواری داد ک تا اخرش هس و چون دوستش داشتم واقعن پسرمذهبی بود بهش اعتمادکردم وب مادرم چیزی نگفتم ولی بعدچنماه دختردیگری روب عقددراوردبعدبمن گف ک واقعن نمدونه چیکارکرده وپشیمونه اماپولی نداره ک دخترروطلاق بده وبارهاتهدیدش کردم ک شکایت میکنم ک بهم گف بهش فرصت بدم تا بتونه مشکلو حل کنه

از انجایی ک هرجفتمون ازخانواده های سرشناس هسیم و بنده فقط برای ترسوندن تهدیدش کردم و اگ بخام شکایت کنم آبروریزی زیاد میشه و الان دو ماهه عقدکرده میخاستم کمکم کنین ک چگونه با مادر پسر در میون بزارم این مسئله رو مدرک کافی دارم.

آیا دستمال خونی و پیامک های رد و بدل شده موضوع فریب و تجاوز جنسی را اثبات می کند؟

اعم ازپیام ها،دستمال خونی و مکالمه پسرک ب گردن گرفته کارش رو اما نمیدونم چگونه جملاتم روجمع بندی کنم وب مادرش بگم وازانجاک یک دختر مهاجرم برای ما شرط ازدواج داشتن بکارت از این موضوع ما یکی از فامیلای پسرهم خبرداره ک میدونم همه جا امکان داره جار بزنه و ابرومو ببره خاسم کمکم کنین ک بایدچیکارکنم و از چ راهی برم تا حقمو بگیرم.

🔸در صورتی که پسر قصد ازدواج با شما را داشته و از این حیله برای نزدیک شدن به شما استفاده نموده و بکارت را زایل کرده هم شکایت کیفری و هم حقوقی مبنی بر ازاله بکارت با حیله و دسیسه و پیشنهاد ازدواج قابل طرح هست

ولی قطعا با شکایت افراد دیگر هم مطلع میشوند

و برای طرح موضوع با مادر پسر اگرچه بعید میدانم نتیجه ای بدهد ولی فقط حضوری و بدون دادن اصل اسناد و مدارک انجام دهید و تسریع کنید در غیر این صورت حقتان از بین میرود.

دفتر وکالت وکیل خانواده و طلاق آنلاین در تهران

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی وکیل محمد رضا مهری

دفتر وکالت مجازی وکیل آنلاین در ایران خدمات زیر را ارائه خواهد نمود.

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز.

مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی

عضویت شهروندان در بزرگترین جامعه حقوقی آنلاین کشور و برخورداری از تخفیف مشاوره و حق الوکاله.

امکان عضویت وکلای دادگستری و کارشناسان رسمی جهت معرفی به جامعه پس از تایید هیات مدیره.

قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل.

خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران.

خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی.

معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران.

بهترین وکیل کیفری تهران

بهترین وکیل ملکی تهران

بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران

بهترین وکیل خانواده تهران

بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر

بهترین وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور

بهترین وکیل فرجام خواهی

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9و10

تلفن های تماس با دفتر وکیل آنلاین خانواده و طلاق در تهران

021-88663925

021-88663926

021-88663628

021-88796143

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات

ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه به موبایل وکیل تخصصی دادگستری

09120067661

09120067662

09120067663

09120067664

09120067665

09120067669

ارسال پیام از طریق شماره واتس آپ و تلگرام وکیل متخصص شمال تهران

09120067664

09120067665

09120067669

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد.

حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد.

دفتر وکیل خانواده و طلاق در شمال تهران

آدرس مراجعنکات حقوقی و کیفری

ایرانتهراندفتر تخصصی وکیل خانواده و طلاق tehran province tehranدفتر تخصصی وکیل خانواده و طلاق استان تهرانوکیل خانواده برای طلاقوکیل خانواده برای طلاق تهرانوکیل خانواده برای طلاق شیرازوکیل خانواده تهران طلاقوکیل خانواده طلاقوکیل خانواده طلاق توافقیوکیل خانواده و طلاق

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.