تاثیر اثبات رابطه نامشروع بر مهریه

هنگام توافقات خواستگاری و تعیین مهریه، معمولا جمله کی داده و کی گرفته، باعث غفلت زوج و خانواده وی در قبول تعهدی سنگین با داشتن امکاناتی محدود می‌شود. کمی دقت در پذیرش تعهدات در عقد نکاح، می‌تواند از بروز مشکلات بعدی و تردد در سالن های دادگاه خانواده جلوگیری نماید. قبول تعهد مالی مهریه از سوی مرد، طی سند رسمی ازدواج و یا امضای شرایط مالی مندرج در سند نکاحیه، دست مرد را برای فرار از پرداخت مهریه و عدم انجام تعهدات مالی پس از ازدواج بسته و وی را به بدهکاری بالقوه تبدیل خواهد کرد که هر زمان در مواردی که مهریه عندالمطالبه تعیین می‌شود، با درخواست زوجه، موظف به پرداخت مهریه همسر می‌باشد. اما در مواردی ممکن است یکی از همسران به تعهدات اخلاقی خود پای بند نباشند و به هر دلیلی دامن خود را با رابطه نامشروع بیالایند. در پژوهشی که توسط سازمان های اجتماعی انجام شده است تعداد زیادی از زنان متاهل، اقرار به داشتن رابطه نامشروع داشته اند و به دلیل وجود روابط نامشروع مردان با زنان، این موضوع را حق خود اعلام نموده اند. سرویس گروه وکلای خاتواده مهر با آسیب شناسی این موضوع و با هدف پاسخگوی ی به سوالات کاربران درباره تاثیر اثبات رابطه نامشروع بر مهریه زن، با مشاوره دکتر محمد رضا مهری بهترین وکیل خانواده در تهران، امکان طرح شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق، تاثیر پرونده رابطه نامشروع زن و مرد در طلاق، تاثیر اثبات رابطه نامشروع بر مهریه زن، نحوه دفاع در پرونده‌های رابطه نامشروع و معرفی وکیل خانواده و وکیل وصول مهریه در تهران را در این مقال به نظر عزیزان خواهد رساند.

نمونه اعتراض اجازه خروج از کشور

سوالات احتمالی درباره تاثیر اثبات رابطه نامشروع بر مهریه زوجه

  • در صورت اثبات رابطه نامشروع زوجه حضانت فرزند با کیست؟ آیا با اثبات رابطه نامشروع زوجه می‌توان از پرداخت مهریه فرار کرد؟
  • راه های عدم پرداخت مهریه زوجه چیست و چگونه می‌توان از تعهد پرداخت مهریه شانه خالی کرد؟
  • شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق چگونه انجام می‌شود؟ آیا طلاق به دلیل اثبات رابطه نامشروع زوجه، مانع پرداخت حقوق مالی وی می‌شود؟
  • مجازات رابطه نامشروع زن و اثبات بی بند و باری وی، در سلب حضانت فرزند چه تاثیری دارد؟
  • بهترین وکیل جهت دفاع در پرونده رابطه نامشروع کیست؟ موسسه حقوقی معتبر چگونه قابل شناسایی است؟
  • تفاوت مهریه عندالمطالبه، مهریه عندالاستطاعه، مهر المسمی و مهر السنه در چیست؟

تعریف رابطه نامشروع

مصادیق رابطه نامشروع به صورت تمثیلی بیان شده است و اگر هر نوع رابطه غیر متعارف بین زن و مردی که علقه ازدواج و محرمیتی بین آنها نیست بر قرار شود می‌توان به عنوان رابطه نامشروع قلمداد نمود. اگر زن و مردی که رابطه زوجیت یا محرمیت بین آنها نیست مرتکب رابطه ای غیر از رابطه جنسی و نزدیکی مانند بوسیدن و در آغوش گرفتن و یا لمس یکدیگر شوند می‌توان گفت که رابطه نامشروع محقق شده است. مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار با مرد بیگانه اگر دخول انجام نشده باشد و عمل زناشویی و زنا انجام نشده باشد، بر خلاف تصور عامه، سنگسار نیست و در این گونه موارد ممکن است از موارد مشدده مجازات باشد و به حداکثر مجازات شلاق تعزیری محکوم شود. نکته قابل توجه این است که رابطه جنسی و دخول چه از جلو و یا پشت باشد، زنا محسوب می‌شود و دخول از پشت در زنان لواط محسوب نمی‌شود. علاوه بر اینکه زنای محصنه شرایط دیگری نیز دارد و اگر شوهر در دسترس نباشد و یا امکان نزدیکی با وی برای زن نباشد و یا ناتوانی جنسی داشته باشد، از مصادیق زنای محصنه محسوب نمی‌شود و فقط موجب حد جلد برای زن می‌باشد. برای آگاهی کامل از مصادیق رابطه نامشروع به مقالات مندرج در وب سایت گروه وکلای مهر با موضوع رابطه نامشروع مراجعه فرمایید.

وکیل اثبات و رفع حجر

تاثیر اثبات رابطه نامشروع بر مهریه زن

 تعهد مالی مرد در پرداخت مهریه، به فرض داشتن رابطه نامشروع زن شوهردار، از بین نخواهد رفت. محمدرضا مهری وکیل خانواده در تهران، معتقد است که بر اساس قوانین جاریه، تصور غلطی بین عموم ایجاد شده و آن این است که در صورت اثبات رابطه نامشروع، مهریه و حقوق مالی زن از بین خواهد رفت. به اعتقاد این حقوقدان، فرار از پرداخت مهریه همسر در هیچ شرایطی امکان پذیر نیست و موارد عدم استحقاق مهریه زن، فقط اثبات جنون زوج در زمان وقوع عقد نکاح و یا تدلیس توسط زوجه و اثبات آن در دادگاه صالح می‌باشد. طرح شکایت رابطه نامشروع زوجه توسط شوهر و عدم توانایی در اثبات آن می‌تواند اثر معکوس داشته باشد و همسر وی و شخص ثالثی که به داشتن رابطه نامشروع با همسر متهم شده است، در صورت عدم اثبات موضوع به دلیل افترا طرح شکایت نمایند. بنا بر این قبل از طرح هر گونه شکایت رابطه نامشروع بهتر است با وکیل پایه یک دادگستری و دارای تجربه در پرونده‌های رابطه نامشروع مشاوره نمایید.

طرح شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق

در پاسخ به این سوال که آیا امکان طرح شکایت رابطه نامشروع بعد از طلاق نیز وجود دارد یا خیر، نظر محمد رضا مهری وکیل پایه یک دادگستری این است که در طلاق رجعی با توجه به اینکه در ایام عده، حق رجوع برای مرد محفوظ است، به محض رجوع مرد که می‌تواند حتی با اشاره نیز صورت گیرد، تمامی آثار ازدواج قبلی به قوت خود بر می‌گردد. بنا بر این در صورت داشتن دلایل متقن و محکمه پسند مبنی بر داشتن روابط نامشروع، می‌توان از طریق مرجع صالح اقدام به طرح شکایت نمود.

مشاور حقوقی خانواده شمال تهران

راه های عدم پرداخت مهریه

جهت تسهیل در پرداخت مهریه در قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی و قانون اعسار و قانون حمایت از خانواده مواد قانونی و راهکارهای متعددی پیش بینی شده است. اولین راه جهت عدم پرداخت نفقه، مذاکره و صلح و سازش طرفین می‌باشد. حصول سازش در دعاوی خانواده بهترین راه برای فصل اختلافات است. در صورت عدم توان در بر قراری سازش، می‌توان با درخواست تقسیط مهریه و اعسار از پرداخت یکجای مهریه، نسبت به اخذ مهلت در پرداخت مهریه اقدام نمود. در هر صورت راهی برای عدم پرداخت مهریه زوجه وجود ندارد و فقط از طریق گفتگو و یا استفاده از ظرفیت های قانونی می‌توان نسبت به پرداخت قسطی مهریه اقدام نمود.

بهترین وکیل خانواده

وکیل وصول مهریه و وکیل پرونده‌های رابطه نامشروع، لازم است دارای تجربه کافی در مسائل خانواده باشد و به جای شعله ور کردن آتش اختلافات خانوادگی جهت کسب درآمد، سعی در ایجاد صلح و سازش بین طرفین نماید. دفتر وکالت محمد رضا مهری با همراهی گروه وکلای خانواده مهر، تخصصی ترین گروه وکلای خانواده در تهران، قبل از طرح هرگونه دعوا و شکایت کیفری، از طریق میانجیگری همه تلاش خود را جهت تنظیم سازش نامه در کلیه پرونده ها به کار خواهد بست. در صورت نیاز به مشاوره حقوقی درباره تاثیر اثبات رابطه نامشروع بر مهریه زوجه و حقوق مالی وی، درخواست صلح و سازش و یا تهیه لایحه دفاعیه در پرونده رابطه نامشروع، مرجع طرح شکایت کیفری رابطه نامشروع، با گروه وکلای مهر و موسسه حقوقی مهر پارسیان تماس بگیرید.

مشاوره حقوقی خانواده شبانه روزی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *