بهترین وکیل مهریه

بهترین وکیل مهریه

بهترین وکیل مهریه


با معرفی بهترین وکیل مهریه دکتر مهری در تهران همراه شما هستیم.

تقریبا هیچ زنی هنگام ازدواج توقع دریافت مهریه را از همسر خود مطرح نمی‌کند و اغلب زنانی هم که با مهریه‌ های بالا حاضر به ازدواج می‌شوند، به شکل شفاهی به همسران خود قول می‌دهند که تنها در زمان طلاق یا در صورت بروز مشکلات سخت در زندگی مهریه خود را مطالبه خواهند کرد

اما خیلی وقتا این اتفاق به وجود می اید که زن دقیقا بعد از ازدواج تقاضا مهریه میکند و از لحاظ انصاف درست نیست که این مرد با این که مهریه حق زن هست ان را را تمام و کمال پرداخت کند حالا این وسط راهکاری هم هست؟

یا اینکه هرکی اومد دو روز عقد کرد و بعد مهریه خواست باید مهریه را مرد پرداخت کند؟

امروز وکیل متخصص امور مهریه دکتر محمد رضا مهری و ما در خدمت شما دوستان عزیز هستیم تا در مورد همین قضیه با هم صحبت کنیم پس تا انتها مقاله با ما همراه باشین تا به همه ی سوالات شما پاسخ داده شود

مهریه ما فی القباله چیست؟

از جمله حقوق مالی که به موجب عقد ازدواج به زن تعلق می گیرد، مهریه یا مهر می باشد. به موجب ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی: به مجرد عقد، زن مالک مهر می شود و می تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید”. بهترین وکیل مهریه

اعسار از پرداخت مهریه بعد طلاق توافقی

همانگونه که از این ماده مشخص می شود، به محض اینکه عقدی میان طرفین واقع شد، زن مالک مهر می شود و هیچ چیز نمی تواند جلوی این مالکیت را بگیرد. هرچند که در عمل، بسیار اتفاق می افتد که زن موقع طلاق بخواهد این مهریه را مطالبه کند ؛ اما او از زمان عقد و هر زمان که بخواهد می تواند مهریه را مطالبه کند.

انواع مهریه در قانون مدنی ایران

مهرالسنه؛ به میزان مهریه ای که رسول خدا برای همسران و فرزند خود فاطمه ی زهرا (س) تعیین و به امت خود سفارش نموده اند تا از این مقدار بیشتر نباشد بیشتر از آن، کراهت دارد

مهرالمسمی؛ مهری است که زن و شوهر قبل از انعقاد عقد نسبت به مقدار و میزان آن توافق نموده و در عقد ذکر می کنند. تعیین مقدار مهریه مطابق ماده   ۱۰۸۰  قانون مدنی منوط به تراضی طرفین است و محدودیتی در این خصوص در قانون پیش بینی نشده است؛ طبق ماده  ۱۰۷۹قانون مدنی مهر باید بین طرفین تا حدی که رفع جهالت بشود معلوم باشد.

مهرالمثل؛ منطبق بر مواد ۱۰۸۷ و ۱۰۹۱ قانون مدنی مهر المثل مهری است که در عقد نکاح و پس از وقوع نزدیکی و در حالتی  که زوجین بر مهر معین  توافق نکرده باشند، بر حسب شرافت و اوضاع و احوال زوجه به او داده می شود.

به دیگر بیان مهر المثل میزان مهریه ای است که با توجه به شرایط جامعه و عرف و عادت و نیز با در نظر گرفتن ویژگی های زن مانند سن، زیبایی، میزان تحصیلات، وضعیت اجتماعی و خانوادگی او تعیین می شود.
بهترین وکیل مهریه

لایحه تجدید نظر مهریه

برای مطالبه مهریه از طریق دادگاه خانواده چه باید کرد؟

اگر در زمان عقد، زن و مرد میزان مهریه را معین نکرده باشند و نزدیکی بین زن و مرد رخ دهد در این صورت نیز به زن مهرالمثل تعلق می گیرد. حتی اگر در ضمن عقد شرط شده باشد که به زن مهریه تعلق نمی گیرد در این صورت نیز (بعد از وقوع نزدیکی) شرط باطل ولی عقد صحیح است و در این حالت نیز به زن مهرالمثل تعلق می گیرد.

در حالت دیگر، اگر زن و مرد در زمان عقد، مهریه را تعیین کرده باشند لکن مهریه به جهتی از جهات مانند نامشروع بودن یا مالیت نداشتن، باطل اعلام شود (شرایط لازم برای صحت مهریه موجود نباشد)، مانند مهریه قرار دادن مشروبات الکلی یا آلات و ادوات قمار، درحالی که نزدیکی بین زن و مرد رخ داده باشد در این صورت زوجه مستحق مهرالمثل است.

مهرالمتعه: بدین معنا  است که در صورتی که در زمان عقد نکاح دائم بین زن و مرد مهر ذکر نشده باشد وهنوز نزدیکی بین آن‌ها صورت نگرفته باشد و زوج زوجه را طلاق دهد، زوجه مستحق مهرالمتعه می باشد. این مهر متعلق به عقد نکاح دائم بوده ودر عقد نکاح موقت وجود ندارد.در خصوص تعلق این نوع مهر به زوجه، وجود طلاق حائز اهمیت می باشد و فوت زوج شامل این نوع مهر نمی شود. بهترین وکیل مهریه

حالا این وسط یه موضوعی وجود دارد این است که مهریه زن غیر مدخوله فرق دارد

مهریه زن غیر مدخوله چگونه است؟

مهریه زن قبل از رابطه جنسی

مدت عده در طلاق

طلاق بائن:

یکی از انواع طلاق، طلاق بائن می باشد که در آن، مرد نمی تواند در طول مدت عده به زن رجوع نماید.
بر اساس قانون مدنی، یکی از انواع طلاق بائن ، طلاق بائن غیر مدخوله است.
یعنی این که زن و مرد با هم رابطه زناشویی نداشته اند و پیش از وقوع رابطه زناشویی، از هم طلاق بگیرند.
این نوع طلاق تحت عنوان طلاق غیر مدخوله یا طلاق بائن غیر مدخوله شناخته می شود.

به همین دلیل اطلاع از پاسخ این سوالات که بائن غیر مدخوله یعنی چه و طلاق بائن غیر مدخوله چیست، موضوع مهمی است؛ چرا که قائل شدن این وصف برای طلاق ، آثار حقوقی مهمی مانند لزوم نگه داشتن عده طلاق برای زن و مسائلی از قبیل را به همراه خواهد داشت. به همین مناسبت، در ادامه این مقاله به بررسی طلاق بائن ، طلاق بائن غیر مدخوله و عده طلاق بائن غیر مدخوله خواهیم پرداخت.
بهترین وکیل مهریه

طلاق بائن چیست

یکی از اقسام طلاق ، طلاق بائن است. در طلاق بائن، مرد نمی تواند در طول مدت عده زن، از طلاق رجوع کند و به زندگی مشترک بازگردد و به همین دلیل به آن بائن گفته می شود. برای اینکه بدانیم طلاق در چه صورت از نوع طلاق بائن می باشد، باید به ماده 1145 قانون مدنی توجه نماییم. بر اساس این ماده، انواع طلاق بائن عبارت است از:

الف ) طلاقی که قبل از نزدیکی واقع شود؛
ب ) طلاق زن یائسه؛
ج ) طلاق خلع و مبارات؛
د ) سومین طلاق که پس از سه وصلت متوالی به عمل آید ؛ اعم از اینکه وصلت در نتیجه رجوع باشد یا در نتیجه نکاح جدید.

اجبار شوهر به پرداخت مهریه

پس مهریه زن غیر مدخوله نصف هستش دراین زمینه حتما با وکیل متخصص مهریه مشاوره داشته باشین و در تماس باشین تا کامل بتواند
به شما در این زمینه کمک های لازم و راهکار ها را ارائه دهد

بهترین وکیل مهریه

_

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9 و 10

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان (محمدرضا مهری) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
بهترین وکیل کیفری تهران
بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
بهترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
بهترین وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

5/5 - (35 امتیاز)

5 دیدگاه

 • سلام، وقتتون بخیر در صورتی که زنی پس از ترک منزل مهریه خود را مطالبه کند و اقدام به توقیف اموال مرد نماید و در اینجا بابت توقیف اموال مرد، یک چهارم حقوق او توقیف شود، در این صورت آیا زن می‌تواند ملک مسکونی که مرد در آن سکونت دارد را توقیف کند؟

  • سلام، در خصوص توقیف ملک مسکونی در مرحله تامین خواسته و یا همان توقیف اموال مانعی وجود ندارد، ولی مرد می‌تواند به توقیف اموال اعتراض کند و به عنوان مستثنیات دین درخواست رفع آن را از اداره اجرای ثبت اسناد رسمی بخواهد، ولی در صورتی که در مرحله اجرای حکم باشد معمولا ملک مسکونی توقیف نخواهد شد، در هر حال در صورتی که ملک توقیف شود می‌توان به توقیف آن اعتراض کرد که تشخیص این که مستثنیات دین محسوب می‌شود یا خیر بر عهده اداره اجرای ثبت اسناد رسمی است.
   جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید از گروه وکلای مهر پارسیان مشاوره دریافت نمایید.
   09120067663

 • سلام. من دو ماه قبل با آقایی عقد کردم و مهریه‌ام یک ویلای دوبلکس تازه ساخت با تمام امکانت از جمله استخر و… واقع در بلده نور که مشخصات آن به صورت دقیق در عقد نامه ذکر گردیده است. ولی هفته قبل که به آنجا سرزدیم متوجه شدم که این ویلا علاوه بر اینکه مشخصات مورد نظر را ندارد حتی قابل سکونت هم نیست. آیا من باید همین ویلا را به عنوان مهریه قبول کنم یا خیر؟

  • سلام اگر مشخصات مهریه شما همین ولا باشه بله همین رو به عنوان مهریه باید قبول بفرمایید و الزام همسر محترمتون رو به تکمیل بنا با مشخصات مندرج در عقدنامه بخواهید.

   • سلام. مطابق ماده‌ 1084 قانون مدنی، هرگاه مهر عین معین باشد و معلوم گردد قبل از عقد معیوب بوده و یا بعد از عقد و قبل از تسلیم معیوب و یا تلف شود شوهر ضامن‌ عیب و تلف است.

    جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید از گروه وکلای مهر پارسیان مشاوره دریافت نمایید.

    09120067661

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *