نفقه زن کارمند

در روابط حقوقی بین طرفین، عمده ی تعهدات، در زمینه‌ی امور مالی است. هر کدام از این موارد بسته به توافق طرفین، میزان آن و نحوه ی پرداخت و انجام تعهدات مالی هم مشخص می‌گردد و امری است که هدف از تشکیل آن به جهت رفع رغبت و میل طرفین می‌باشد.

یکی از مواردی که با تشکیل عقد، طرفین عقد ملزم به انجام پرداخت تعهدات مالی خود می گردند، نفقه است که به محض تشکیل نکاح، مرد ملزم به انجام آن می‌باشد.در قانون میزان و معیار پرداخت نفقه مشخص شده و این به جهت تکلیفی است که قانون به ذمه ی زوج قرار داده و نمی‌تواند از انجام آن خودداری کند. با توجه به اینکه ریاست زندگی مشترک، از خصایص و ویژه گی های زوج می‌باشد، از این رو تامین معاش و نفقه ی زوجه هم با او خواهد بود. وظیفه ی تامین معاش و نفقه ی زوجه به صورت مطلق به عهده ی مرد و امری غیر قابل انتقال و تفویض به زن می‌باشد و از این جهت اگر زوجه کارمند باشد و به میزانی که حقوق اوست، بتواند مخارج زندگی مشترک را تامین کند، وظیفه ای به انجام این کار ندارد و حتی می‌تواند از خرج حقوق کارمندی یا دارایی خود در زندگی مشترک خودداری کند و نفقه ی زندگی خود را هم مطالبه نماید.

در این مقاله به آثار و تعهدات قانونی نفقه زن کارمند و تعهدات زوج در مقابل نفقه زن کارمند که توسط موسسه‌ی حقوقی و داوری بین‌المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان به مدیریت جناب آقای محمدرضا مهری منتشر می‌گردد، پرداخته می‌شود.

وکیل خانواده در امیر آباد

سوالات مربوط به نفقه زن کارمند

  • نفقه زن کارمند و مصادیق نفقه زوجه چیست؟
  • تعهد به نفقه زن کارمند به عهده ی کیست؟
  • پرداخت نفقه زن کارمند توسط زوج، چگونه امکان پذیر است؟
  • نفقه ی زن کارمند با فوت شوهر، چگونه پرداخت می‌گردد؟

نفقه ی زوجه و مصادیق و میزان آن

تعهد مالی زوج به پرداخت مبلغی است که به موجب عقد نکاح دائم در زندگی مشترک است که باید به زوجه برای رفع حوائج و نیازهای ضروری زندگی پرداخت گردد.در قانون مصادیقی را که به عنوان نفقه و تکلیف به پرداخت آن را مشخص کرده است، شامل خوراک، پوشاک، مسکن، اثاث منزل، هزینه‌های بهداشتی و درمانی و استخدام مستخدم در موارد ضروری و یا عادت می‌باشد. البته با توجه به عرف امروزی نفقه بر اساس هزینه ای که موارد مذکور دارد، تعیین و تادیه می‌گردد.

تعهد به پرداخت نفقه زن کارمند

به صورت کلی تعهد به پرداخت نفقه به عهده ی شوهر می‌باشد، با این وجود ممکن است که زن، خود دارای تمکن مالی مناسبی و یا اینکه زن، کارمند باشد و حقوق وی مکفی برای تمام هزینه‌های لازم زندگی باشد. در این صورت زن هیچ تکلیفی به پرداخت نفقه ی خود و فرزندان مشترک و تامین هزینه‌های مشترک زندگی ندارد و می‌تواند آن را برای خود یا فرزندان در صورت تمایل خرج نماید.

به موجب قانون، زن کارمند، در تمام دارایی ها و اموال خود می‌تواند آزادانه تصرف و به هر نحوی که بخواهد برای خود پس انداز یا خرج نماید.به طور کلی زن کارمند هیچ تکلیفی به ارائه ی اطلاعات حساب مالی و بانکی خود به شوهر ندارد و شوهر نمی‌تواند او را ملزم به ارائه ی اطلاعات مذکور نماید؛ هر چند که ممکن است این اقدام موجب اختلاف عاطفی در زندگی زناشویی گردد.

دستور موقت ملاقات فرزند

نفقه زن کارمند، حتی در صورت تمکن مالی، به عهده ی شوهر می‌باشد و حتی تکلیفی هم به پرداخت نفقه ی فرزندان خود ندارد.بر اساس قانون شوهر حق ندارد که در اموال زن خود به بهانه ی زندگی مشترک، دخل و تصرف نماید و هر اقدامی را بدون اجازه ی زوجه انجام دهد، در غیر این صورت اگر شوهر مالی از زن کارمند را اخذ نماید، زن می‌تواند با مراجعه به دادگاه حقوقی و اثبات وقوع موضوع، آن را استرداد کند.حتی در مواردی هم که شوهر مالی را از زن کارمند خود اخذ می‌کند، ملزم به رد آن می‌باشد و به بهانه ی زندگی مشترک نمی‌تواند از رد آن خودداری کند، مگر اینکه آن مال را شوهر به زوجه داده باشد و یا اینکه زن به شوهر خود اهدا کرده باشد و قصد استرداد آن را نداشته باشد.

پرداخت نفقه توسط زن کارمند

با توجه به مصادیق تعریف و تعیین شده در مورد نفقه در عقد نکاح دائم و الزام تعهد شوهر به تامین آنها، این امر محتمل است که زن کارمند یا متمول از روی احسان، خیرخواهی و نیکوکاری عهده دار تامین یکی از موارد و مصادیق تعریف و تعیین شده ی نفقه گردد که این می‌تواند به سبب تبرع و مجانی بودن باشد و یا اینکه زن کارمند بدون قصد تبرع عهده دار تامین یکی از مصادیق نفقه گردد.در صورتی که زن کارمند بخشی از مصادیق نفقه را در زندگی مشترک و به عوض شوهر خود پرداخت نماید، با توجه به اینکه پرداخت نفقه زن کارمند با شوهر اوست، اگر از بابت نفقه هزینه ای کرده باشد، در صورتی که قصد تبرع(مجانی) نداشته ، از وظایف زن هم نبوده باشد و عرفا برای آن اجرتی تعیین شده باشد، در این صورت از باب قانون می‌تواند اجرت المثل اموالی را که به عنوان نفقه، زن کارمند یا متمول پرداخت کرده، مطالبه نماید.

اعاده دادرسی با کشف دلیل جدید

نفقه زن کارمند در صورت فوت شوهر

به طور کلی در صورتی که شوهر فوت نماید، در ایام عده ی وفات زن می‌تواند نفقه و هزینه‌های ضروری زندگی را از اموال اقاربی که پرداخت نفقه به عهده ی آنان است(در صورت عدم پرداخت) مطالبه نماید.ولی در صورتی که شوهردارای حقوق با زنشستگی بوده باشد، بعد از فوت شوهر، حقوق با زنشستگی او بین وراث که از جمله ی آن زن او می‌باشد، تقسیم می‌گردد حتی در صورت کارمند یا متمول بودن زن، نفقه ی زن کارمند هم از حقوق با زنشستگی شوهر او تامین می‌گردد.با توجه به این مورد، نفقه ی زنی که شوهر او فوت نموده از حقوق با زنشستگی او تامین می‌گردد، حتی در صورت ازدواج مجدد زن، حقوق مستمری شوهر متوفی سابق او، قطع نمی‌شود، پس به طریق اولی اگر زن کارمند یا متمول باشد، چون قانونا حق تصرف در دارایی خود را دارد و متعلق اوست، کارمندی زن یا تمول او موجب اسقاط حقوق با زنشستگی شوهر خود نمی‌گردد.

وکیل متخصص در امور خانواده و مطالبه نفقه زوجه

موسسه‌ی حقوقی و داوری بین‌المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان به مدیریت جناب آقای محمدرضا مهری، به عنوان وکیل نمونه دادگستری و با سابقه ی قضایی به همراه آقای فرامرز نصیری شفتی و آقای محمد علی مهری وکلای دادگستری، در زمینه‌ی امور مطالبه ی نفقه ی زوجه و خانواده، مشاوره حقوقی مطالبه نفقه زن کارمند، عدم تعلق نفقه به زوجه، آماده ی ارائه ی مشاور حقوقی کامل و قبول وکالت در دعاوی شما عزیزان می‌باشد، لذا برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت مشاوره ی حضوری، می‌توانید با موسسه تماس حاصل فرمایید.

وکیل خانواده در تجریش

نویسنده: سید محسن میرقاسمی- کارشناس ارشد حقوق خصوصی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *