وکیل اینترنتی خانواده - وکیل خانواده | گروه وکلای مهر | 02188663926

Blog

وکیل اینترنتی خانواده

توسط در حقوق کیفری خانواده, حقوق مالی زوجه, حقوق و تکالیف زوج 16 اکتبر 2019

رزرو وقت مشاوره تلفنی

پس از پرداخت با یکی از شماره های همراه تماس بگیرید
  • قیمت: 200,000 تومان

امروز با موضوع وکیل اینترنتی خانواده با شما مخاطبان گرامی همراه هستیم.

وکیل اینترنتی خانواده در این مقاله شما را با فراز و نشیب‌های دعوی مطالبه نفقه آشنا می‌سازد.

در پرونده پیش رو زوج(شوهر) علیرغم اینکه زوجه با او سر ناسازگاری دارد همواره اقدام به پرداخت مبالغی به کارت بانکی همسرش خویش نموده است.

در این مقاله وکیل اینترنتی خانواده لایحه‌ای در خصوص دفاع پرداخت نفقه در دعوی شورای حل اختلاف ارایه کرده است که در آن نکات حقوقی در خصوص حقوق خانواده و بحث نفقه تبیین گردیده.

نکات مهم وکیل اینترنتی خانواده

  • چه دلایلی بیانگر پرداخت نفقه خواهد بود؟
  • آیا شورای حل اختلاف حق رسیدگی به دعوی تمکین را دارد؟
  • آیا تعیین نفقه بدون نظر کارشناس امکان پذیر است؟

اعضای محترم شعبه —— مجتمع شماره — حل اختلاف تهران

با سلام و احترام.

اینجانب یوسف (خوانده) در خصوص کلاسه پرونده به شماره 980998 با موضوع مطالبه نفقه که برای امروز ساعت 9:30 وقت رسیدگی تعیین گردیده است مطالب ذیل را در رد ادعای خواهان محترمه به استحضار می‌رساند:

نمونه متن دفاع در پرونده ترک انفاق

در خصوص ادعای خواهان محترمه مبنی بر عدم پرداخت نفقه از تاریخ 17/12/1397، تا یوم جاری شایان عرض است :

   الف- همانگونه که مستحضرید، به طور عام و خصوصا در ایامی که زوجین زندگی مشترک را زیر یک سقف آغاز کرده باشند اصل بر پرداخت نفقه است که به استناد سند نکاحیه در مورخه اردیبهشت 94 عقد نکاح منعقد گردید و یک ماه بعد مصادف با برگزاری جشن ازدواج، در منزل مشترک آغاز به زندگی نمودیم.

لذا از زمان فوق الاشعار لغایت 20 اسفند ماه 97 با یکدیگر زندگی مشترک داشتیم و در این ایام نفقه خواهان مهیا بوده و اینجانب کلیه موارد ملزوم که در تعریف نفقه در شرع و قانون آمده است(که اعم است از از محل سکنی، خوراک، پوشاک، هزینه های درمان و .. ) را برای ایشان مهیا کردم.

ب_در راستای حسن اخلاق در زندگی مشترک، با سرمایه شخصی خویش کسب و کاری (رستوران) با احد از اقوام ایشان دایر نمودم و به علت وجود دستگاه کارتخوان پرداخت بانک به نام مشارُالیها (خانم الف) در محل کسب مستقیما وجوه مشتریان به حساب ایشان واریز می‌گردید.

ج _مضاف بر موارد فوق در حد وسع و توان مالی همواره مبالغی به حساب جاری ایشان همواره(تا کنون) واریز داشته و می دارم که در این راستا فیش‌های واریزی بپیوست این مرقومه تقدیم حضور است ( و استشهادیه در راستای این مدعا بپیوست تقدیم حضور است و شهود نیز عندالزوم تعرفه می‌گردند)

موارد مهم در پرونده مطالبه نفقه ایام گذشته چیست؟

د_ از مورخه 20/12/1397 به استناد اظهارنامه که بپیوست تقدیم حضور است خواهان محترمه از منزل مشترک بدون ارایه دلیل قانونی خارج شدند و از انجام وظایف زناشویی سر باز زدند.

در این خلال از من خواستند که منزل دیگری برای ایشان مهیا نمایم، که یک باب آپارتمان به خواسته خود ایشان در منطقه پونک برایشان رهن نمودم و قرارداد اجاره را نیز به جهت دلگرمی زوجه به حفظ زندگی مشترک به نام وی منعقد نمودیم (معاینه محل و استماع شهادت شهود در این خصوص مورد استدعاست)

خاطر نشان می‌گردد مشارُالیها از تاریخ عقد قرارداد اجاره ملک پونک از ورود من به آن منزل ممانعت ورزیدند.

اما اینجانب به سبب حفظ کیان خانواده و جلوگیری از بالا گرفتن حواشی نه تنها اقدام به طرح دعوی عدم تمکین ننمودم(در این راستا شهادت شهود موید مطلب است )،بلکه بازهم ایشان را که هنوز ناموس من تلقی می‌گردند موردحمایت مالی و متعاقباً پرداخت نفقه قرار دادم.

ه_اخیراً هم طی یک اظهارنامه به شماره — که توسط وکیل ایشان تنظیم و به اینجانب ابلاغ شده است؛ سعی در وارونه جلوه دادن ماجرا دارند و نقض اظهارات و عرضحال ایشان از این جهت مشخص است.

ایشان منزل مشترک را 20 اسفندماه 97 ترک کرده‌اند که همان زمان بی فوت وقت، به ایشان اظهارنامه رسمی مبنی بر بازگشت به منزل مشترک تقدیم گردید.

حال جای بسی تعجب است که چگونه به یکباره از 26 شهریور سال 98 مدعی شده‌اند که من(خوانده) از 17 اسفند 97 منزل مشترک را ترک کرده‌ام و به وی نفقه نپرداخته ام !!!

اظهارنامه اینجانب به تاریخ مارالذکر و استشهادیه در رد ادعای پوچ و واهی خواهان به پیوست تقدیم حضور است و مبین حقیقت امر است.

و -مع الاسف خواهان محترمه و وکیل ایشان طی تماس های تلفنی مکرراً در این ایام از من می‌خواهند که وی را هرچه سریعتر طلاق دهم و علاوه بر شش دانگ زندگی‌ام که در ید خواهان قرار دارد، بازهم مبالغی از باب مهریه ونفقه و … دفعتاً واحد به ایشان بپردازم.

با توجه به ایجاد فشارهای روحی عدیده و ایجاد بحران مالی شدید توسط نامبرده النهایه من هم حاضر به تقدیم دادخواست طلاق گردیده ام.

(ابتدا قرار ما بر این بود که دادخواست طلاق توافقی بدهیم)، لذا پرونده کلاسه به شماره — مطروحه در شعبه یکم دادگاه عمومی حقوقی پونک با موضوع طلاق مطرح رسیدگی است که وقت حضور برای مورخ 26/10/1398، ساعت 10:30 صبح مقرر است و به خواهان محترمه نیز ابلاغ شده است.

ی_از تاریخ 20 اسفند 97 نیز علیرغم ترک منزل پیشین توسط خواهان نفقه وی تاکنون تامین گردیده و به لحاظ مسکن خوراک و پوشاک در تامین از ناحیه اینجانب قرار دارند.

متعاقبا همواره در آنات زمان مبالغی در حد وسع مالی و اقتضای شرایط به حساب ایشان واریز داشته و دارم (تصویر فیش‌های واریزی بپیوست تقدیم حضور است)و این را وظیفه شرعیِ حمایت از ناموس بر خود می‌دانیم.

بناء علی هذا با توجه به جمیع ادله ابرازی من جمله

 فیش های واریزی بانک

 استشهادیه و شهادت شهود

 اصاله الظهور از اصول فقهی

که همگی دلالت بر پرداخت نفقه از سوی اینجانب در حق خواهان دارد (علیرغم اینکه رسیدگی به بحث عدم تمکین و دعوی طلاق خارج از شان قانونی شورای محترم حل اختلاف است) و با عنایت به اینکه خواهان محترم دعوی فعلی را به نحو ایذایی و واهی مطرح کرده‌اند صدور حکم مبنی بر بی حقی نامبرده را از محضر محترم شورای حل اختلاف استدعا دارم.

وکیل اینترنتی خانواده

در صورتی که نیاز به وکیل تخصصی در موضوع پرونده خانواده دارید با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری متخصص در پرونده های خانواده

ساعت‌های کار روزهای شنبه تا چهارشنبه 19 الی9 و پنجشنبه‌ها15 الی9

راه‌های ارتباطی با دفتر وکیل محمد رضا مهری

021-88663925

021-88663926

021-88663927

021-88663628

021-88795408

021-88796143

شماره موبایل وکیل اینترنتی خانواده در تهران

09120067661

09120067662

09120067663

09120067664

09120067665

09120067669

درخواست وقت مشاوره با محمدرضا مهری، مدیر موسسه حقوقی مهر پارسیان، از طریق شماره های اعلامی امکان پذیر است.

نشانی دفتر وکالت تخصصی طلاق و مهریه و نفقه

تهران- ونک- گاندی جنوبی- خیابان 14- پلاک14- طبقه4- واحد 9- دفتر وکالت محمدرضا مهری

دفتر وکیل پایه یک دادگستری تهران

در مهر پارسیان بخوانید :  دفتر وکیل خانواده تهران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *