معرفی بهترین وکیل حقوقی.

طرح دعوا در محاکم دادگستری امری تخصصی است و دارای پیچیدگی‌های خاص خود می‌باشد.
تفکیک موضوع پرونده‌ها در شروع امر، کمک شایانی در اخذ نتیجه مثبت پرونده خواهد داشت.
چه بسا پرونده‌هایی مطرح شده و پس  از سال‌ها رسیدگی به دلیل ایراد شکلی در طرح موضوع دعوی به نتیجه نرسیده است.

وکیل دادگستری، با تکیه بر دانش حقوقی و تسلط بر قوانین و البته با کسب تجربه نزد اساتید علم حقوق، امکان انجام وکالت از سوی شما و یاارائه مشاوره حقوقی لازم به شما را دارد.

بسیار پیش آمده که دوستی هراسان و نگران با شما تماس می‌گیرد و از شما نشانی و تلفن وکیل متخصص در امور حقوقی را مطالبه می‌نماید.
یا دعوایی علیه شما یا عزیزانتان مطرح می‌شود و با رسیدن احضاریه به درب منزل و یا ابلاغ به محل کار، نگران شده و به دنبال چارهمی‌گردید.
از اینترنت و موتور جستجوی گوگل نام و نشانی موسسه حقوقی و وکیل حقوقی را می‌یابید و به وی مراجعه می‌نمایید.

 • آیا با مشخصات موسسه حقوقی معتبر و وکیل حقوقی معتبر آشنایی دارید؟
 • چگونه در دام کار چاق‌کن‌ها و دلالان و موسسات حقوقی غیر مجاز و وکیل تقلبی گرفتار نشوید؟
 • ویژگی‌های وکیل حقوقی قابل اعتماد چیست؟
 • کدام موسسه حقوقی معتبر است؟

جهت یافتن پاسخ سوالات بالا و سوالات مشابه که توسط گروه وکلای مهر پارسیان می‌باشد را تا انتها مطالعه بفرمایید.

موسسه حقوقی ثبت شده توسط وکلای پایه یک دادگستری، و با مشاوره مستقیم محمدرضا مهری وکیل دادگستری، مرجعی جهت انجام امور حقوقی شما عزیزان می‌باشد.

وکیل دادگستری

لغت وکیل دارای معانی و مترادف‌های بسیاری می‌باشد، اما در اصطلاح حقوقی، وکیل به کسی اطلاق می‌شود که به نمایندگی از شخصی به انجام کاری مبادرت می‌ورزد.

این نمایندگی می‌تواند با اخذ دستمزد و یا رایگان باشد و در هر صورت فقط نماینده موکل است و حق اعمال مالکیت یا حاکمیت، فقط از جانب موکل دارد.

وکیل دادگستری نیز به کسی اطلاق می‌شود که از کانون وکلای دادگستری، پروانه وکالت اخذ نموده و نام وی در عداد وکلای دادگستری و در دفتر مخصوص کانون وکلا به ثبت رسیده باشد.

هر وکیل دادگستری دارای یک شماره پروانه می‌باشد که بیانگر رسمی بودن پروانه وکالت وی می‌باشد.

در صورتی که شما به اصالت پروانه وکالت وکیل شک دارید می‌توانید از سایت کانون وکلا استعلام گرفته و یابه دفتر کانون وکلای مربوطه مراجعه و اصالت پروانه وکالت وکیل را استعلام فرمایید.

پرونده حقوقی و پرونده کیفری

کلیه موضوعاتی که درحوزه حقوق مطرح می‌شوند به نوعی ضمانت و مسولیت حقوقی برای اشخاص دارند به عبارت واضح‌تر، تمامی اعمالی که ما انجام می‌دهیم می‌تواند برای ما تبعات و مسئولیت‌های حقوقی به دنبال داشته باشد.

 • اما آیا جرایم ارتکابی هم تبعات حقوقی دارد؟
 • آیا ضرر و زیان ناشی از جرم به همراه طرح شکایت کیفری قابل مطالبه می‌باشد و یا باید پرونده جداگانه‌ای تشکیل شود؟
 • ضمانت اجرای احکام حقوقی و محکومیت‌های حقوقی چیست؟

این دست موضوعات در آیین دادرسی مدنی و آیین دادرسی کیفری مورد بحث قرار گرفته و بررسی می‌شود.
اما تا در قانون برای رفتاری مجازات تعیین نشده باشد، رفتار موصوف،فاقد وصف کیفری است و در صورت تضییع حقی، فقط می‌توان مطالبه خسارت نمود.

نمی‌شود شخصی را که بدون اختیار در اثر لغزنده بودن خیابان به شما برخورد کرده و شما را مجروح ساخته مجازات نمود بلکه فقط  امکان جبران خسارت و پرداخت دیه وجود دارد که در جای خود بحث خواهد شد.

بنابراین طرح دعوا و پرونده کیفری خاص است و فقط شامل مواردی می‌شود که در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد.
اما طرح پرونده حقوقی و دعوای حقوقی برای هر موضوعی امکان‌پذیر است.

نقش وکیل متخصص در امور حقوقی در اینجا مشخص می‌شود که در بدو امر لازم است نوع دعوا راتشخیص داده و بر اساس موضوع پرونده اقدام به طرح دعو نماید تا زمان و هزینه موکل هدر نرود.

موضوعاتی چون مطالبه مهریه، طلاق از طرف زوجه، مطالبه وجه چک، اثبات مالکیت، اثبات نسب، الزام به انجام تعهد، تخلیه، قلع بنا و مستحدثات و… ازجمله امور حقوقی می‌باشند.

وکیل متخصص در امور حقوقی

در بین رشته‌های حقوقی، رشته حقوق خصوصی، حقوق ثبت و حقوق تجارت و دانش آموختگان این رشته‌ها، امکان تسلط بیشتری بر مسائل حقوقی دارند.

در کشور ما ایران تفکیکی بین وکلای دادگستری به لحاظ تخصص صورت نپذیرفته و به طور معمول وکلای شاغل در ایران در تمامی زمینه‌ها مشاوره حقوقی ارائه می‌دهند.

اما خود وکلا براساس سلیقه و تجربه کاری وگاهی با توجه به سابقه قضایی مرتبطی که دارند، بعضا به انجام وکالت در امور تخصصی روی آورده و پرونده‌های خاصی را می پذیرند.

طبق قانون وکالت، وکلا امکان مشاوره حقوقی و قبول پرونده در همه موضوعات حقوقی را دارند.

موضوع چالش برانگیز وجود دلالان و کار چاق‌کن‌ها می‌باشد که در تمامی شهرها پراکنده شده و با اخذ وکالت محضری مدعی انجام امور حقوقی شما خارج از روال و چارچوب قانونی هستند.

هرگونه وکالتی که به غیر از وکیل دادگستری داده شود برای دادگاه‌ها قابل پذیرش نیست و وکالت رسمی محضری، تفاوتی در ماهیت این امر ایجاد نمی کند، چرا که شرط وکیل حقوقی بودن، داشتن حداقل لیسانس حقوق و قبولی در آزمون ورودی کانون وکلا و بررسی صلاحیت وکیل از سوی وزارت محترم اطلاعات می‌باشد.

در صورت گذراندن مراحل فوق و قبولی در اختبار پس از 18 ماه کارآموزی، امکان استفاده از نام وکیل پایه یک دادگستری مهیا می‌شود.

مشخصات وکیل حقوقی

معمولا همه وکلایی که وکیل پایه یک دادگستری هستند در همه پرونده‌های حقوقی امکان قبول وکالت از سوی خواهان یاخوانده را دارند.

استثنایی که وجود دارد درباره کارآموزان وکالت و وکلای پایه دو دادگستری می‌باشد که امکان قبول وکالت در پرونده‌های بالای سه میلیارد ریال را ندارند و مجاز به قبول وکالت نیستند.

اما بسته به نوع پرونده و دعوای حقوقی، بهتر است وکیلی انتخاب شود که هم تحصیلات وی درحوزه مسائل حقوق خصوصی، ثبت و یا دارای سابقه کاری و تجربی در پرونده‌های حقوقی باشد.

تهیه لوایح متقن و مستند حقوقی جهت طرح و دفاع در پرونده‌های حقوقی بسیار حایز اهمیت است.

طریقه نگارش دادخواست حقوقی و اینکه چه کسانی باید طرف دعوی قرار گیرند و همچنین تعیین صحیح موضوع خواسته و بررسی مدارک و مستندات، نیاز شما به وکیل متخصص در امورحقوقی را بیش از پیش نمایان می‌سازد.

مشاوره حقوقی قراردادها

مشاوره با متخصص هر امری، قبل از اقدام به موضوع، در تمامی جوامع پیشرفته امروزی مرسوم و معمول است.

چه بسا با یک مشاوره حقوقی ساده در هنگام عقد قراردادهای روزمره اعم از معامله ملک، معامله اتومبیل، وام گرفتن و نحوه تضمین وام، عقد ازدواج و سایر امور مبتلابه، شما را از پرداخت هزینه‌های گزاف دادرسی و معطل شدن در راهروهای دادگستری و صرف زمان و عمر و انرژی بی‌نیاز نماید.

در بعضی از موارد، مشاهده شده است که حضور وکیل دادگستری یا مشاور حقوقی متخصص در قراردادها، طرف قرارداد را که قصد کلاهبرداری داشته است با چالش جدی مواجه نموده تا جایی که از ادامه معامله و قرارداد منصرف شده است و بعد ها مشخص شد اصلا در ملک مورد معاملعه هیچ مالکیتی نداشته است.

رویت اصل اسناد مالکیت و یا مدارک مورد ادعای طرف و استعلام از چگونگی انجام معاملات قبلی نیز می‌تواند راهگشای شما باشد.

اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که بسیاری از موسسات حقوقی فاقد مجوز و دانش لازم جهت ارائه مشاوره حقوقی و خدمات حقوقی می‌باشند و اصولا وکیل دادگستری نیستند.
در مراجعه به موسسه حقوقی حتما پروانه وکالت مدیران موسسه را مطالبه و رویت فرمایید.

مدارک لازم جهت طرح پرونده حقوقی

 • وکالتنامه وکیل  دادگستری – دادخواست که باید در فرم چاپی مخصوص نوشته شود
 • کارت ملی
 • استشهادیه شهود (اگرراه اثبات شهادت شهود باشد)
 • دلایل و مستندات
 • موضوع خواسته
 • مشخصات خوانده
 • پرداخت هزینه دادرسی

دادخواست تنظیم شده، پس از پرداخت هزینه‌های دادرسی توسط ریاست دادگاه به یکی از شعب دادگاه ارجاع می‌شود و در صورت تکمیل بودن مدارک، با دستور رییس دادگاه مرجوع الیه، وقت رسیدگی تعیین و طرفین جهت شرکت درجلسه رسیدگی از طریق ابلاغیه، دعوت می‌شوند.

انتخاب بهترین وکیل حقوقی

گروه وکلای مهر که پس از تاسیس موسسه حقوقی طلیعه عدالت و مهر پارسیان، به همت محمدرضا مهری، وکیل پایه یک دادگستری با داشتن سابقه قضایی و تدریس در دانشگاههای ایران،تشکیل شده و درطی سالهای اخیر، موفق ترین پرونده‌های حقوقی را با آمار رضایتمندی نود درصدی موکلین ارائه نموده است.

جهت هماهنگی از روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 19 و روزهای پنجشنبه از ساعت 9 الی 15 با دفتر وکالت محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی تماس بگیرید.

_

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9 و 10

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر موسسه مهر پارسیان (محمدرضا مهری) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی محمدرضا مهری

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
انجام مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
معروف ترین وکیل کیفری تهران
وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
معتبر ترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی