وکالت نفقه - گروه وکلای مهر | 02188663926

وکالت نفقه

امروز با موضوع بررسی وکالت نفقه با شما خواهیم بود.

برای اطلاع دقیق از میزان نفقه در سال 1398، می توانید با کارشناسان مجرب رسمی دادگستری در امور نفقه همسر و فرزند و همکار دفتر وکالت محمدرضا مهری، یکی از ده وکیل برتر در حوزه حقوق خانواده مشاوره فرمایید.

در این نوشتار که به همت تیم پژوهش و آموزش دفتر حقوقی مهری در تهران تهیه شده است به تشریح افراد واجب النفقه، نفقه همسر و فرزندان، نفقه اقارب و پاسخ به سوالات درباره نفقه و شرایط پرداخت آن از طرف سرپرست خانوار خواهیم پرداخت.

نکات مهم در بررسی موضوع وکالت نفقه

  • آیا برای مطالبه نفقه ایام گذشته و نفقه ماه جاری، حضور وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی خانواده الزامی است؟
  • برای طرح شکایت کیفری ترک انفاق چه شرایطی لازم است؟
  • هزینه وکیل دادگستری جهت پرداخت نفقه چقدر است؟
  • جستجوی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی نفقه چگونه انجام می شود؟

مرجع مطالبه نفقه معوقه و جاری

حسب نوع دعوای قابل طرح درباره مطالبه نفقه ایام گذشته و نفقه ماه جاری مرجع رسیدگی متفاوت بوده و در مطالبه نفقه صرفا دادگاه خانواده و شورای حل اختلاف مجاز به رسیدگی و صدور رای خواهند بود.

اما شکایت کیفری نفقه، شرایط خاص خود را دارد، با توجه به اینکه جرم ترک انفاق، مستمر بوده و در همه لحظات جاری است، معمولا دادسرا برای عدم پرداخت نفقه ماه جاری، شکایت ترک انفاق را به شرط وجود دلایل کافی خواهد پذیرفت.

دادسرای عمومی محل زندگی مشترک صلاحیت رسیدگی به شکایت ترک انفاق کیفری را دارد.

آیا امکان مطالبه نفقه گذشته فرزند و افراد واجب النفقه غیر از همسر وجود دارد؟

خیر مطالبه نفقه ایام گذشته منحصر به همسر است و امکان مطالبه برای افراد دیگر وجود ندارد، نکته قابل ذکر این است که در مطالبه نفقه، تمکن مالی فردی که ملفه به پرداخت نفقه است، شرط می باشد.

دفتر وکالت تخصصی وکالت نفقه در تهران

مشاوره حقوقی با دفتر وکالت تخصصی ترک انفاق درباره شرایط طرح شکایت کیفری ترک انفاق، مطالبه نفقه ایام گذشته و حال، در گروه وکلای مهر قابل انجام است.

برای دریافت مشاوره کیفری با وکیل پایه یک دادگستری و عضو گروه وکلای مهر، همه روزه از ساعت‌های 19 الی9 و پنجشنبه‌ها15 الی9 با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

  • 021-88795408
  • 021-88796143
  • 09120067665

تعیین وقت مشاوره حضوری با وکیل پایه یک دادگستری، درخواست مطالعه پرونده توسط وکیل پایه یک دادگستری، درخواست وقت مشاوره با محمدرضا مهری، مدیر موسسه حقوقی مهر پارسیان، از طریق مدیر داخلی دفتر گروه وکلای مهر امکان پذیر است.

09120067669

موسسه حقوقی مهر پارسیان